Korekcia mimických vrások a liečba potenia

Botulotoxín typu A je produkt baktérie Clostridium Botulinum, ktorý sa vo veľmi malej dávke injekčne vpravuje do hyperaktívnych mimických svalov tváre (najmä v oblasti medziobočia, čela a vonkajších očných kútikov), kde v oblasti nervovosvalového spojenia blokuje vyplavenie acetylcholínu, ktorý je zodpovedný za prenos vzruchu z nervov do cieľového mimického svalu. Tým dochádza k požadovanému uvoľneniu svalu, vrásky sa stanú jemnejšie alebo vymiznú úplne. Taktiež dochádza k uvoľneniu nežiadúcej mimiky, čím sa zamädzuje ďalšiemu prehlbovaniu vrások.

Efekt sa začne rozvíjať postupne asi za 48-72 hodín po zákroku, úplne sa rozvinie do 14 dní po zákroku. Dĺžka trvania rozvinutého efektu je individuálna, po prvej aplikácii cca 3 mesiace. Vzhľadom k regenerácii časom dochádza k opätovnej  inervácii svalu, účinok je teda dočasný a je potrebné zákrok opakovať. Opakovanými aplikáciami sa dĺžka efektu postupne predlžuje. Zákrok trvá cca 5minút  a patrí medzi ošetrenia tzv. obednej prestávky.

  • Kontraindikácie: tehotenstvo, dojčenie, akútny zápal v mieste ošetrenia, niektoré neurologické ochorenia (napr. Lambert Eatonov syndrom, myastenia gravis)

Mám záujem